Biografie

18. července 2010 v 23:08 | Ina |  Delain
Přestože si původně Martijn Westerholt představoval jako hudební projekt uvádějící hostující hudebníky, odměna vysokého požadavku pro živá vystoupení skutečné skupiny byla utvořena. Toto vede k vydání debutového alba 'Lucidity' v roce 2006. Skupina hudebníků se rychle transformovala do solidní rockové formace. Teď není Delain méně než reálná skupina. Všestranná skupina s novým působivým albem nazvaným 'April Rain'.

Posluchač je okamžitě vtažen do příjemné kapky klavírních zvuků. Pak zbytek kapely rozkopne a kapky tvoří divoké víření řeky zvuku, během kterého heavy kytarové riffy nemilosrdně rozdrtí. V necelé minutě 'April Rain' - titulní píseň - nám ukáže několik mnoho rozdílných tváří Delain. A na tomto bodu jsme dokonce ještě Charlotte Wessels neslyšeli. "Album otevírající písnička je jeden ze songů nového alba, na který jsem nejvíc pyšný", říká Martijn Westerholt, keyboardista a hlavní skladatel Delain. "Pro mě je hlavní příklad ukázat, kde Delain právě stojí a jak všestranně jsme se stali skupinou."

Westerholt má pravdu. Zvuk na 'April Rain' je vskutku všestranný, s různými hudebními vlivy. Ale album je v tuto dobu velmi souvislé. Debut 'Lucidity' byl charakterizován mnoha hostujícími muzikanty. Tento čas Delain tvoří zejména Charlotte Wessels (vokály), Martijn Westerholt (keyboardy), Ewout Pieters (kytara), Rob van der Loo (basová kytara) a Sander Zoer (bicí). "Mezi námi pěti je všechno, co jako kapela potřebujeme, proto tam nebylo využití pro mnoho hostujících hudebníků. Vrčení ve 'Virtue and Vice', například poskytnul náš kytarista Ronald Landa a udělal skvělou práci", říká Westerholt. "Je tu přesto jedna výjimka. Práce s Marcem Hietalou z Nightwish na 'Lucidity' dopadla skvěle, proto jsme ho také pozvali na 'April Rain'. Jeho vokály mohou být slyšeny ve dvou skladbách. O něco méně slyšitelné jsou příspěvky, které přišly od cellistky Marii Ahn z 'Ahn Trio'. Náš producent Oliver Phillips nám poukázal na její směr," říká Charlotte Wessels. "Maria udělala fantastickou práci. Přidání skutečného cella namísto počítačového samplu, přidalo do našich písní hodně významu."

Kromě výše uvedených spoluprací, je 'April Rain' stoprocentní Delain. Od dechberoucího otevírače do epického závěrného songu 'Noghing Left'. A budou vás nechávat bez dechu. Westerholt:"Rozsáhlém turné a hraní v posledních dvou letech nám opravdu přineslo osobně i hudebně. Delain je teď skupina namísto projektu. Těsná síla dohromady pracuje. Navzájem se doplňujeme a to posiluje náš zvuk." Wessels cítí, že počátky vichřice Delain přispěly k silnému vztahu. "Měli jsme intenzivní a velmi krátký čas na zkoušky před naším prvním vystoupením. Všichni jsme v tom byli společně a téměř okamžitě jsme si utvořili pouto."

Dívání se na kredity alba 'April Rain' je evidentní, že Delain už déle není 'kapelou Martjina Westerholta'. Ostatní členové a speciálně Charlotte Wessels hrála významnější roli při tvorbě 'April Rain'. Wessels: "Práce na 'Lucidity' byla fantastická, ale bylo to trochu jako vyplnit cvičení, většina písniček už tu byla. Na 'April Rain' moje zapojení bylo značně větší. Proto to opravdu cítím jako 'moje' album. Dokonce ještě víc jak náš debut."

Zatímco zůstává zodpovědný pro celkový zvuk Delain Westerholt, dal členům kapely svobodu přispívat. "Teď tato skupina může kreslit z rozmanitých hudebních zdrojů, Delain se stali více různorodě znějícím celkem", říká Westerholt. Toto také znamená, že na 'April Rain' je prostor pro písně, na kterých se nepodílel. Takové jako 'On The Other Side'. "Velmi osobní píseň, která pro mě velmi znamená", podle autorky Charlotte Wessels. "Tuto písničku lze vyjádřit jako 'moje malé dítě' a odráží těžké období, kterým jsem si prošla." Westerholt: "A proto je uvedeno na 'April Rain'. Měl jsem enormní množství respektu pro Charlote a cítil jsem, že když je píseň tak důležitá pro jednoho ze členů kapely, měla by být na albu Delain. Původně byl Delain 'můj' projekt, ale teď Charlotte a ostatní členové jsou právě tak Delain jako já."

Pro podporu April Rain Delain investovat na masivní tour. Je to dost obtížně představit si, že jediných několik let zpátky Martijn Westerholt byl nucen opustit Within Temptation, protože Pfeifferovo onemocnení mu znemožnilo zúčastnit se turné. "Zní to možná jako cliché, ale je to hudba, která mi opravdu dává obrovské množství energie. Pochopte, cestování mě stále dost vyzívá. Přes přicházející měsíce bych chtěl hrát na mnoha možných místech, především ta, kde předtím Delain nehráli." Po celou dobu již kapela pracuje na albu číslo tři. Westerholt: "Okamžik, kdy jsme byli hotovi s tímto prvním, začali jsme všichni hovořit o dalším. Jen jsme právě začali jako kapela a na tomto místě v naší kariéře je stálý proud našich myšlenek, které chceme prozkoumat. Nechceme tento zdroj nechat vyschnout, proto ve psaní pokračujeme. Kdyby bylo po mém, Delain bude rozšiřovat všechny hudební hranice a jsme zvědaví, až uvidíme, jak daleko nás kapela může dovést. Vzrušující výzva, která pro nás bude dobrou zábavou!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama