ProgPower USA interview - část 1.

21. září 2010 v 19:11 | DelainCZ |  News
Milton: Ahoj, Charlote, tady Milton Mendonca z ProgPower USA. Jak se dneska máš?
Charlotte: Ahoj Miltone! Je pěkné s tebou mluvit, mám se dobře, děkuji! Bude toto interview nahrávané pro rádio nebo tak něco? Audio?
M: Ne, budeme to publikovat na programu ProgPower USA, který bude k dispozici na festivale
Ch: Ach, dobře. Spojení není tak dobré, ale můžu se tě často zeptat "Co jsi říkal?", stokrát bez toho, že by to byla špatná věc (smích).
M: (smích) Jako už si to udělala několikrát, žádný problém! Takže začněme, DELAIN přijíždějí poprvé zahrát na ProgPower. Jaké to bylo přijet?
Ch: No, pro mě to bylo jednoduché jako email v mé schránce říkající mně, že máme nabídku tam jet. Dobře to pracovalo s naším rozvrhem a jako skupina jsme z toho velmi nadšení, protože to bude poprvé, co opravdu přeletíme velký oceán a pojedeme do Ameriky. Předtím jsme o ProgPower slyšeli a spousta kapel, které známe a máme rádi, na festivale v minulosti hrála v minulosti. Hledali jsme o festivale na internetu a vidíme, že je tam atmosféra, která se mi opravdu líbí. Opravdu se na to těším.
M: Skvělé! Musí to být vzrušující jet poprvé jako kapela do USA.
Ch: Jo, hodně. Už jsme na to byli dotazováni předtím a je to opravdu velká země! Opravdu tam máme nějaké fanoušky, ale krásná věc na festivalu, jako je tento, je, že se koncertruješ na lidi, kteří mají rádi tuto hudbu, takže si myslím, že je to pro nás skvělé místo, kde začít.
M: Naprosto, je spousta metalových kapel, které začínali v USA na festivale ProgPower. Festival je pro scénu velmi důležitý. Kapely jako NIGHTWISH a BLIND GUARDIAN to použili jako základní kámen, tak říkajíc.

Ch: To je úžasné! Takže jo, jsme opravdu vzrušení. ProgPower nám dal možnost dvou jiných koncertů. Po ProgPower budeme poprvé hrát v Mexiku s TAROT a pak v Brazílii. Bude to pekelný týden! (smích) Slyším skvělé věci o těchto dvou místech, zejména fanoušcích v Brazílii.
M: (smích) Jsem přesvědčený, že si to užijete. Fanoušci tu umí být dost blázniví.
Ch: Už jsem slyšela. Byl jsi tam vlastně předtím?
M: No, vzhledem k tomu, že jsem se tam narodil a vyrostl, potom… ano. (smích)
Ch: (smích) Oh, chlape, je to vtipné a úžasné zároveň. Brazílie bylo další zajímavé místo pro DELAIN. Právě po našem prvním demu, prvních fansite a internetových komunit pro nás, nás to vyrazilo, abychom začali v Brazílii. Vlastně nevím proč, ale od začátku, ještě než jsme začali zvažovat možnost hrát tam, měli jsme docela stabilní základnu fanoušků, což je docela zajímavé. Museli jsme to dokonce něktolik týdnů show tajit a já se nemohla dočkat, až dostanu slovo a řeknu to všem! (smích) Myslím, že nejen tato show, ale i všechny ostatní budou velmi úspěšné.
M: To je skvělé. Co ostatní země, považovala bys je za dobrý tah pro DELAIN?
Ch: Víš, je to tak zajímavé… Slyšela jsem, že můžeš jet na místa, jako je Brazílie a hrát pro několik tisíc lidí, naopak ve Státech můžeš hrát pro několik stovek, ale to je pro to, že je trh tak velký, chápeš? To samé je Německo, je to zároveň těžší, ale když jdeš jižněji, máš mnohem víc, než jen publikum. Je pro nás skutečně důležité hrát všude, kde můžeme, abychom mohli uspokojovat potřeby našich fanoušků, víš? Potřebujeme lidi. (smích) Když se podíváš na prodejní figury, nevím přesně kde je naše největší fanouškovská základna, ale z koncertů vnímám, že čím jdeme jižněji, tím je to lepší. Dělali jsme Evropské turné jako headlineři a jedním z prvních míst byla Itálie. Byli jsme zaskočeni, protože například když jdeš na koncert v Německu nebo Holandsku, lidé jen stojí a kývají hlavami do rytmu, usmívají se, možná trochu povzbuzují. V Itálii byli lidé šílení! A to samé myslím, že ve Francii a Španělsku. Možná je to tím temperamentem? (smích) Lidé plakali a snažili se tě chytit, když jsi šel před stagí! To je takový rozdíl, ale podle mě je to jen kulturou. Neznamená to, že to mají rádi víc.
M:To si nemyslím, je to jen záležitost kultury.
Ch: Musí být, protože jsme měli koncerty, kde bych mohla přísahat, že lidé byli znuděni a po koncertě jsme šli do zákulisí a lidé působili jako "Sakra, to byl nejlepší koncert vůbec!" Ale neukázali to, když jsme byli na pódiu! (smích)
M: A jaké to je pro tebe, 22letou frontwomankou skupiny, když vidíš všechny ty reakce fanoušků? DELAIN jsou tvou první profesionální zkušeností, ne?
Ch: Ve skutečnosti mi teď bylo 23. (smích)
M: Dobrá, tak tedy všechno nejlepší! (smích)
Ch: Díky. Ale ano, DELAIN jsou mou první skutečnou skupinou. Předtím jsem byla ve středoškolské skupině, zpěvačka-skladatelka a jeden studiový projekt, který vydal album.
______________
Jistě pamatujete na zveřejněný teaser na interview. Tuto část si můžete přečíst ještě jednou, protože má správě pokračovat pod tímto článkem :)

Teaser Interview

Speciální poděkování patří DelainNation a ProgPower USA za umožnění publikování překladu.
Special thank you goes to DelainNation and ProgPower USA for facilitation to public this translation.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama