ProgPower USA interview - část 2.

24. září 2010 v 18:35 | DelainCZ |  News
M: připadá mi, že Nizozemsko je vážně zemí, která plodí styl hudby, kterou DELAIN hrají a nechci ji označovat, protože je pro ni tolik různých jmen…
Ch: (smích) Mně to nevadí, neboj se.
M: Dobrá, stejně, skupiny jsou vázány s tím, že budou srovnávány s jinými, kteří jsou na scéně déle. Jasně, viděl jsem kritiku, že DELAIN jsou "jen jiní WITHIN TEMPTATION" tip skupiny, nebo že skupina jednoduše "skáče na módní tendenci stylu". Jak na tyto komentáře odpovídáš?
Ch: Dobře, tohle je otázka, kterou často dostáváme a stále není jednoduché na ni odpovědět, protože je tolik možných verzí. Upřímně, nevím, proč je v Holandsku tolik takových skupin. Myslím, že tě trochu ovlivňuje, s čím vyrůstáš, když mi bylo patnáct, šla jsem na koncert WITHIN TEMPTATION, takže je pro mě jednoduché říct, že jsem jimi byla ovlivněna, ale co Martijin, on byl členem WITHIN TEMPTATION, odkud to on má? Svět je neskutečně malý, zvláště tady okolo. Nová skupina Floor, REVAMP, můj bratranec je kytarista, což je skvělé. Tuším, že naše země je tak malá, že se všichni známe navzájem. A když lidé opustí skupinu, založí dohromady jinou.

M: Chtěl jsem říct, že to vypadá, jakoby Holandská metalová scéna byla jedna velká rodina!
Ch: Ano, jo! To je vážně skvělé. Lidé se navzájem znají a lidé se na sebe mohou vzájemně spoléhat a to je vždy tenká linie mezi… jak jsi to říkal, tenká linie mezi kolegiálností a konkurencí? Ale ve zdravém, zábavném stylu. Je to skvělé. Není to jakobychom od sebe bydleli daleko, vždy je tu někdo ze skupiny, kdo přijde a další den další. Je vážně úžasnému takovou koncentraci skupin. Rozumím, proč lidé mohou říkat, že jen kopírujeme jinou skupinu nebo cokoliv, ale nakonec nás drží tvorba hudby, již milujeme a doufejme, že ti samí lidé řeknou, že vážně děláme naši vlastní. Řekla bych, že to je naše práce, dělat je šťastnými, dáváme všechno do toho, aby album bylo co nejlepší. Nakonec, myslím, že lidé ten rozdíl poznají.
M: Zmínila jsi tenkou linii mezi kolegiálností a konkurencí. Je tu vždy den nebo okamžik, kdy se přistihneš, jak myslíš "Víš, že tě tolik srovnávají, takže musíš být nejlepší. Musíš se sebrat a být ještě lepší!" (smích)
Ch: Ano i ne. Máme chuť být nejepší skupina, ale to není skutečný plán žádné skupiny, ani jednostlivce. Samozřejmě, během festivalu, si chtěli zapsat jen jednu skupinu z určitého stylu, ale v zemi s tolika těmito skupinami je to komplikované. (smích) Ano, říkali jsme:"Ahh, vezmou je a nás ne. To naštve." (smích) V Holandsku máme přísloví, něco jako když se držíš toho, že děláš to, co děláš a děláš to dobře… znáš? Starám se o to, abych nevnucovala negativní myšlenky ostatním, protože si nemyslím, že by to bylo vhodné pro jejich karmu.

M: To je dobrý postoj. Takže, Charlotte, pokud se nemýlím, ta malá fanynka WOTHIN TEMPTATION se jednoho dne přidala ke skupině s jejich bývalím členem, to je vážně skvělé! Jak jste se spojili?
Ch: V tu chvíli jsem byla v několika skupinách. Vlastně jsem hrála vše, co bylo hlasité. Velmi hlasité, zpívala jsem ve velmi vysoké hlasitosti, protože skupina nemohla ztišit volume, takže jsem chtěla zpívat výš a hlasitěji. (smích) Poté jsem se dostala ke gothic metalu a dostala nabídku od několika gothic projektů. Martin slyšel demo jednoho mého projektu a chtěl někoho, kdo mu pouze bude skládat nějakou hudbu a nahraje pár vokálových linek. Jednoho dne jsem prostě přišla a začali jsme pracovat na pár věcech. Došlo nám, že se nám společně pracuje velmi dobře, přirozeně. To je vážně hodně.

M: Skvěle. První album, Lucidity, skuečně působí jako jeho práce, neboť on psal veškerou svou hudbu sám.
Ch: Správně.

M: Je ti April Rain, tak říjkajíc, bližší?
Ch: Ano, rozhodně. Práce na Lucidity byla rozdílná, protože hudba byla psaná pořádně, kromě zpěvu. Naučila jsem se hodně a zažila spoustu zábavy při nahrávání. Ale s April Rain to bylo mnohem lepší, protože jsme všichni začali stejně. Takhle, když jsme pracovali na obojím, hudbě i textu, ale hudba potřebovala jisté úpravy textu, nebo naopak, stále jsme to mohli předělat. Takže na tomhle albu se zpěv s hudbou lépe slaďovali. Nakonec, tak jako se mi líbila práce na Lucidity, a tak jako to album mám ráda, April Rain je více mým dítětem. Myslím, že příští album bude také takové.

M: Druhé dítě. (smích)
Ch: Ano! (smích) Myslím, že Lucidity je spíše adoptované dítě. Malý rozdíl, ale i tak ho miluji. Doufám, že se na mě mé adoptované dítě nebude zlobit, až si přečte tenhle rozhovor, nemyslela jsem to nijak zle. (smích)

M: Dobrá, budeš se tedy vdávat s dětmi.
Ch: Ano, ano, to zní dobře. Skvělá práce! (smích)

M: Co se ti na April Rain líbilo nejvíce, kromě toho, že dosáhlo obrovského celosvětového úspěchu?
Ch: Myslím, že nejraději mám na albu to, že mě povzbuzuje, abych skládala více, než jen pracovala na textech a vokálních linkách. Miluji proces skládání tak moc, že po April Rain bych si mohla říci "Charlotte, zvedni svůj líný zadek a začni se učit hrát na piano, běž složit nějaké písně!" Teď, když pracujeme na třetím albu, je to tak úžasné. Přála bych si, abych měla více času, abych mohla udělat více. Je to jakoby se mi zvětšilo srdce, chápeš? Cítím se, jakobych opravdu našla to, čím bych chtěla v budoucnosti být, a to je tak skvělé, když cítíš, že tě ta věc popadá.

M: Musí to být velká odměna po tak těžké práci.
Ch: Ano, a je to strašně vtipné, někdo by si mohl myslet, že tyto pocity poznáš, když poprvé zpíváš v profesionální skupině. A něco podobného jsem předtím cítila, ale teď je to spíš skutečně:"Ne, tohle je vážně ono!"

M: Má to co dělat s tím, že jsi říkala, že Lucidity je mnohem více Martijnova, zatímco April Rain je tvoje?
Ch: Ne, ne úplně. Nejsem si jistá, jestli jsem chtěla být zpěvačkou, která se snaží být jako sexy dvacítka, když jí je padesát. Takže když jsem se podílela na skládání, což je podle mě důležitější, došlo mi, že budu moct stále skládat a předvádět songy, až mi bude padesát. Došlo mi, že se nemusím bát toho, že nebudu vypadat na dvacet celý život. Nevím, jestli chápeš, co jsem myslela. Můžeš stále skládat, zpívat a dobře tancovat, ale podle mě je to jiné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama