ProgPower USA interview - část 3.

25. září 2010 v 13:19 | DelainCZ |  News
M: V tom případě, co si myslíš o vizáži u některých zpěvaček? Jak je důležitá?
Ch: Je to zábava vymýšlet vizáž. Myslím si, že v módě můžeš být kreativní, stejně jako v umění. Ale zároveň si myslím, že by neměla být moc přehnaná. Ledaže bys byl Lady GaGa, kde je její image mnohem více, než hudba, myslím si, že hudba by měla být na prvním místě. Neměl by ses tolik bát toho, že máš stejné věci, jako jsi měl jindy nebo podobně. Image by neměla rozhodovat o všem. Mnohem více se zajímám o vizualitu, jako je práce na bookletu. Je to vážně skvělé a pomůže ti to vybudovat image stejně dobře. Je to skvělé sebe samého, ale nesmíš to přehnat. Myslím, že když na něčem dostatečně pracuješ, řekla bych, že image se tak trochu vytvoří sama.

M: To je zajímavý bod.
Ch: A samozřejmě je zábavné mít všechny tyto dívčí sny, které se stávají pravdivými. Pamatuji si, jak jsme točili video k See Me In Shadow. Měla jsem na sobě svatební šaty, dva lidé mě česali, další mě líčili a já vypadala princeznovsky krásně! (smích) Myslím, že se přepočítali i pro dívku. (smích) Musím uznat, že do dnes je to skvělé. Například když máme velkou show, najímám si lidi na makeup, což je má oblíbená chvilka. Trávíš celé dny děláním soundchecku a snažíš se dát dohromady a pak si konešně můžeš sednout na židli a někdo tě může hýčkat. To je vážně úžasné.


M: Stále je tu však mnoho lidí, kteří řeknou "Eh, jdu na ně jen kvůli té žhavé zpěvačce,". Jak to bereš? Vadí ti být tak brána, když zpěv je až na druhém místě?
Ch: Dobrá, když si to užijí a koupí si lístek, ať jdou. Pro mě by to nikdy nebyl důvod jít na koncert. Ale pokud to jiní dělají, není to můj problém. Když jsem byla mladší, nebyla jsem si jistá svým vzhledem, takže pokaždé, když slyším někoho říkat "Oh, ta je žhavá" nebo něco podobného, neurazím se. Je to v pořádku. Vlastně je dobře, že si to lidé myslí. (smích) Nevadí. Nejsi opravdu upřímný k hudbě, ale pokud si to lidé nejvíce užívají, je to fajn.

M: Skvělé. Teď se, Charlotte, vraťme zpátky k další otázce o DELAIN, začali jste již pracovat na novém albu?
Ch: Ano. Pracujeme na našem třetím albu a tentokrát se chystáme mít trochu jinačí přístup, než předtím. Uvažujeme nad tím, že bychom si na něj najali i lidi zvenku. Hledáme někoho, kdo by do naší hudby mohl vnést trochu čerstvosti. Je to vzrušující a zároveň trochu děsivé, protože jsme si vždy všechno dělali sami. Snažíme se najít perfektní tým a hlavně hodně skládat. Opravdu se těším, až budeme hrát nové věci živě. Pamatuji si, že nejlepší na očekávání vydání nového alba bylo dát nové songy do playlistu a sledovat reakce. Se třemi alby v repertoáru si myslím, že to bude strašně dobré.
M: O krok blíže k dobití světa.
Ch: Ano! Přesně tak! (smích)

M: Když nepracuješ s DELAIN, jak obvykle trávíš den? Nějaké koníčky nebo zábava?
Ch: Dobrá, mám ráda zahradničení, ale my nemáme zahradu. (smích) Vlastně jsem právě dala na balkón tucet rostlin, takže tam teď už nemůžeme sedět. Zbožňuji hudbu a umění. Ráda chodím do muzeí a na koncety. Právě jsem šla na koncert, abych viděla Sia a Australskou zpěvačku, znáš ji? Dobrá, stejně… žiju dobrý život, v současné době bydlím s přítelem a mými dvěma koťaty a tihle tři jsou lásky mého života. Jsem rodinný tip.

M: Pěkné. Na co se osobně nejvíc těšíš při první návštěvě Států?
Ch: Na co se vždy těším, je splnění všech věcí, na něž jsi myslel, co jsi věděl o zemi a zjištění, že jsou správné nebo špatné. Na co se vždycky těším, když přijdu poprvé do nějaké země, je to, že si vždycky ověřím, jestli to, co o té zemi vím, je pravda nebo ne. V Anglii všichni říkali:"Jsou vážně zdvořilí, mají snídani takhle nebo takhle…" Je tu vždy jakýsi druh obrazu země a je vždy skvělé vidět, jestli ten obraz je správný nebo ne. Skutečně se těším, až poznám skutečnou kulturu. A doufám, že budeme mít čas na nějaké vyhlídky.

M: Skvělé, slyšel jsem, že máš ráda Starbucks.
Ch: Proboha, ano. Mám. Jsem na kávě závislá. Před dvěma týdny jsem zkoušela celý týden nepít kávu a vypadala jsem jako zombie. (smích) Vždy jsem si myslela, že má ranní energie je má vlastní, ale tuším, že to bylo právě tou kávou. Potřebuji kávu. Chci kávu. Musím mít kávu. Takže Starbucks se mi přesně hodí do cesty.

M: Je jich tolik všude kolem.
Ch: To je dobře. Obvykle nejsem sama v téhle mánii. Náš tour manager je stejný. My jsme ti, kteří nutí řidiče zastavit autobus každou hodinu, abychom mohli jít do Starbucks. Alespoň ho nenutím zastavit kvůli sobě.

M: (smích) Právě jsem své snoubence koupil jeden z těch kávovarů, kteří udělají šálek za méně než minutu. Viděla jsi je někdy? Vypadají jako Nespresso stroje.
Ch: Oh wow. Šálek kávy tak rychle? To je vážně skvělé. To je ten nejlepší dárek vůbec. (smích) Máme George Clooney espresso kávovar. Bratr mého přítele pracuje v obchodě s kávou a byli jsme schopni ho dostat, to byla ta nejlepší věc, která nás potkala. (smích)

M: (smích) Charlotte, naposledy, proč by měli návštěvnící chtít vidět DELAIN, když přijdete na scénu?
Ch: Doufejme, že proto, že se jim líbí naše hudba. Vždycky máme na stagi skvělou zábavu, rádi se ovlivňujeme s fanoušky a pokud chtějí, rádi se s nimi po skončení setkáme. Jen se rozhlížíme po společnosti, nic víc. Pokud chtějí, jsou u nás vítáni.

M: To je skvělé. Skutečně doufám, že jsem tě tolik nenudil, tohle interview skončí později, než jsme plánovali. (smích)
Ch: (smích) Řeknu ti tajemství, když se dostanu domů, zapomenu na čas, který jsme tím strávili. Tuším, že jsem se nedívala na hodiny a právě jsem si šla smažit vejce, než jsi zavolal. To vejce vedle mě leží celou dobu studené. Nechtěla jsem se odtrhnout od telefonu a dát si ho, zatímco bylo stále horké, protože to byl zábavný rozhovor. (smích) Děkuji ti za něj, užila jsem si ho.

M: Oh, to mě mrzí. (smích) Dobrá, až budete ve Státech, určitě vám vyjednám k výborné snídani čerstvě vařená vejce.
Ch: To je obchod! Budu se na to těšit. Teď se chystám dát svá vejce do mikrovlnky a sníst je!


____________
Speciální poděkování patří DelainNation a ProgPower USA za umožnění publikování překladu.
Special thank you goes to DelainNation and ProgPower USA for facilitation to public this translation.

...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama